"Rozhodla jsem se, že svůj život, zdraví a mysl mám ve svých rukách a je jen na mně, jak se budu cítit."

Tohle jsem já

Jsem žena, manželka, maminka, dcera, sestra, kamarádka, online podnikatelka. Žiji obyčejně neobyčejný rodinný život jako většina z vás s tím rozdílem, že jsem začala mít chuť podělit se o to, co mi v životě pomohlo a pomáhá překročit některé nelehké situace jako jsou nemoc, přechod ze zaměstnání do podnikání, nalezení svého ženství, výchova dětí a podobně.

Už od začátku cesty mého seberozvoje mě nejvíce inspirují příběhy lidí, kteří dokázali vymanit se ze zajetých kolejí, změnit to, co jim nesedělo, a ovlivnit směr svého života. Proto jsem se rozhodla sdílet svůj vlastní příběh. Možná v něm najdete impuls pro svou vlastní změnu.

MŮJ PŘÍBĚH

Narodila jsem se v malém městě nedaleko Brna. Už od mala jsem věděla, že v tomto městě nechci zůstat a že chci něco dělat jinak. Netušila jsem co, ale to se postupně ukázalo.

Můj život velmi poznamenalo několik událostí v mém dětství. Do svých 11 let si toho pamatuji velmi málo, spoustu jsem toho vytěsnila. To, co si pamatuji, nejsou moc příjemné vzpomínky. Život s rodiči, kteří se hádali, otec pil, jednou se stalo, že mámu i uhodil. V mých 11 letech se rodiče rozvedli a já s mámou jsme utekly k babičce a potom do podnájmu. V té době, možná už dřív, začala pít i moje matka, vystřídala spoustu mužů a stěhovali jsme se snad 20x.

Od 18 let jsem žila sama, hledala svoji cestu a od té doby jsem se se svojí matkou neviděla. Ve 23 letech se mi narodil můj syn Matěj a tím začal můj velký osobnostní rozvoj. Najednou to nebylo o mně, ale o nás. Můj syn mi ukázal, jak velkou lásku můžu k někomu cítit a začal mi otevírat srdce, zavřené díky událostem v dětství. Naučil a stále mě učí obrovské trpělivosti. Svého syna jsem vychovávala do jeho 8 let sama. Potom se k nám přidal můj nynější manžel a začala další část mého rozvoje.

Díky svému muži jsem se naučila, jak skvělé je mít vedle sebe člověka, na kterého je spoleh, který chce být s námi doma, který mě miluje takovou, jaká jsem, se všemi mými vrtochy a o kterého se můžu opřít a to doslova, a že toto všechno je "normální".

Když mi bylo 33, narodila se nám dcera Anička a tím můj rozvoj nabral na obrátkách. Anička mi do života přinesla touhu otevřít se své ženskosti v sobě, abych jí mohla něco z této oblasti předat do života. Do té doby jsem totiž pořád měla v sobě pocit, že musím být ve střehu a schopná se o nás v případě potřeby postarat a nedovolovala jsem svému muži převzít roli "ochránce" rodiny.

Tento pocit a potřeba se zcela zbořily v době, kdy do mého života zcela nenápadně, pomalu a se spoustou signálů, které jsem neviděla, začala vstupovat nemoc.

KDYŽ JE VŠECHNO JINAK...

Diagnóza - Ulcerózní kolitida. Vůbec jsem netušila, co to je, ale protože jsem už rok předtím žila se všemi projevy, které má, moc dobře jsem věděla, že sranda to nebude.

Pět měsíců jsem chodila k lékařce, poctivě dodržovala všechna doporučení, moc jich nebylo, vlastně jsem jen brala postupně několik druhů léků, které stejně nepomáhaly, a když paní doktorka přišla s návrhem, že nasadíme kortikoidy, s díky jsem odmítla.

V tu chvíli jsem se rozhodla, že se uzdravím, že najdu svoji vlastní cestu, i přes to, že mi tvrdili, že nemoc je nevyléčitelná.

Moje cesta uzdravení trvala dlouhých 5 let. Šla jsem cestou pokus, omyl. Trávila jsem většinu času doma, práce na plný úvazek nepřicházela v úvahu. Často se stalo, že jsem nebyla schopná se postarat ani o svoje děti. Ať už jsem šla nebo jela kamkoliv, měla jsem zmapované, kde je jaký záchod, kdyby náhodou. Dospělo to tak daleko, že díky jedné skvělé dietě, která měla pomáhat právě na tuto nemoc, jsem získala pocit, že když nejím, je mi dobře a přestávala jsem úplně jíst. Když jsem cokoliv snědla, začaly mi obrovské bolesti žaludku. Naštěstí to netrvalo dlouho a moje tělo se začalo bránit, protože jídlo miluju. V této době se vše zlomilo a já začala nacházet řešení.

Spousta lidí se mě často ptala, jestli by nebylo lepší jít k doktorovi, ale já věřila, že to zvládnu a zvládla jsem. Na mé cestě byl mojí největší oporou můj muž a děti. Moc jsem nemluvila o tom, co cítím a jak mi je, ale věděla jsem, že tam pořád jsou, a to mi dodávalo obrovskou sílu.

"Každá změna je na začátku těžká, v průběhu složitá a na konci úžasná."


MYŠLENÍM KE ZDRAVÍ

Dnes můžu říct, že moje cesta uzdravení byla úspěšná. Jsem více než rok bez jakýchkoliv příznaků a cítím se skvěle.

Naučila jsem se spoustu technik a metod, které chci předávat dál a tím vás podpořit na cestě za vaším vysněným životem.

Abych se mohla uzdravit, potřebovala jsem si nejprve nastavit svoji mysl na zdraví. K tomu mi velmi pomáhaly VDĚČNOST, SEBELÁSKA, pochopení jak funguje naše mysl, přepis starých nefunkčních vzorců chování a terapie pomocí různých technik. V současné době využívám nejčastěji TERAPII JIH, kterou jsem se rozhodla začít studovat. 

Potřebovala jsem do svého života zařadit zdravé návyky jako je meditace, MENTÁLNÍ GYMNASTIKA a KOUZELNÉ RÁNO. Současně se všemi technikami a metodami jsem se učila jak vyživovat svoje tělo, co není schopné si samo vyrobit nebo mu nemůžu doplnit pomocí zdravé stravy. 

Našla jsem si svůj systém péče o zdravá střeva pomocí LIVE CLEAN doplňků v čele s tekutým zlatem - KOLAGENEM.

Postupně jsem do svého života zařadila zdravou stravu, pohyb, doplňky které mi pomáhají dodávat mému tělu potřebné VITAMÍNY a MINERÁLY a udržují mé tělo v kondici.

ZDRAVÉ PODNIKÁNÍ

Když jsem byla nemocná a nemohla jsem chodit do klasického zaměstnání, pustila jsem se do podnikání. Původně jsem o podnikání vůbec nepřemýšlela, nikdy mě nenapadlo, že bych já mohla podnikat. Neměla jsem žádný svůj produkt a neuměla jsem nic vyrábět.

Po narození Aničky jsem začala mít chuť předávat jí něco z ženského světa. Přišla ke mně příležitost a já se jí chopila. Můj první projekt byl se společností věnující se především péči a kráse. Tam jsem si postupně začala uvědomovat svoji ženskost a důležitost času věnovaného sama sobě a své sebelásce.

Následoval další projekt, který se mnou naprosto ladil a přinesl do mého života nejen zdraví, ale i podnikatelskou příležitost, která mi dává obrovský smysl. Díky jeho sortimentu jsem mohla plně douzdravit svoje střeva.

Zároveň jsem objevila bezpečnou cestu jak začít podnikat, bez vysokých investic a s komunitou pozitivně naladěných lidí, kteří tak jako já chtějí být finančně nezávislí a mít čas na rodinu a koníčky.


Zajímá vás víc o podnikatelské příležitosti nebo doplňcích pro zdraví?